Template:Months: Difference between revisions
From SikhiWiki
Jump to navigationJump to search
Hari singh (talk | contribs) No edit summary |
Hari singh (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| border="0" class="toccolours" style="background:#FFE8E8" " | {| border="0" class="toccolours" align="center" style="text-align: center; width:80%; background:#FFE8E8;font-size: 100%;" | ||
| | |- style=" font-size: 70%;" | ||
| | |||
|1 | |||
| | |||
|2 | |||
| | |||
|3 | |||
| | |||
|4 | |||
| | |||
|5 | |||
| | |||
|6 | |||
| | |||
|7 | |||
| | |||
|8 | |||
| | |||
|9 | |||
| | |||
|10 | |||
| | |||
|11 | |||
| | |||
|12 | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | — | ||
|[[January]] | |||
| • | |||
|[[February]] | |||
| • | |||
|[[March]] | |||
| • | |||
|[[April]] | |||
| • | |||
|[[May]] | |||
| • | |||
|[[June]] | |||
| • | |||
|[[July]] | |||
| • | |||
|[[August]] | |||
| • | |||
|[[September]] | |||
| • | |||
|[[October]] | |||
| • | |||
|[[November]] | |||
| • | |||
|[[December]] | |||
| — | |||
|- | |- | ||
||[[Poh]]& | ||[[Poh]] | ||
|}[[Category:Calendar]] | | —ι— | ||
|[[Magh]] | |||
| —ι— | |||
|[[Phagun]] | |||
| —ι— | |||
|[[Chet]] | |||
| —ι— | |||
|[[Vaisakh]] | |||
| —ι— | |||
|[[Jeth]] | |||
| —ι— | |||
|[[Harh]] | |||
| —ι— | |||
|[[Sawan]] | |||
| —ι— | |||
|[[Bhadon]] | |||
| —ι— | |||
|[[Assu]] | |||
| —ι— | |||
|[[Katik]] | |||
| —ι— | |||
|[[Maghar]] | |||
| —ι— | |||
|[[Poh]] | |||
|- style=" font-size: 70%;" | |||
|10 | |||
| | |||
|11 | |||
| | |||
|12 | |||
| | |||
|1 | |||
| | |||
|2 | |||
| | |||
|3 | |||
| | |||
|4 | |||
| | |||
|5 | |||
| | |||
|6 | |||
| | |||
|7 | |||
| | |||
|8 | |||
| | |||
|9 | |||
| | |||
|10 | |||
|} | |||
<noinclude>[[Category:Calendar]]</noinclude> |